Murat YÜLEK

CV

Eğitmenin Tanıtım CV'si

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Yülek, Boston, Yale ve Bilkent üniversitelerinde işletme ve iktisat yüksek lisansları ve yine Bilkent Üniversitesi’nde doktorasını yaptı.

Brüksel’de Avrupa Topluluğu Komisyonu’nda Avrupa yapısal fonları üzerine çalışmalar, Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman ve koordinasyon başkanı olarak çeşitli iktisadi raporların hazırlık süreçlerini yürüttü. 1993 – 1994 yılları arasında Washington’da Dünya Bankası için danışmanlık, 1997’de Etibank’ta Pazarlama ve Satış Dairesi Başkanlığı yaptı. 1998 – 2002 yılları arasında Suudi Arabistan’da Islamic Development Bank’ta iktisatçı ve proje uzmanı, Islamic Corporation for the Development of Private Sector bünyesinde Asya Endüstriyel Yatırımlar Operasyonları Grup Başkanı olarak görev aldı.
Uluslararası danışmanlık hizmetleri veren PGlobal Küresel Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri şirketinin ortağı ve Ostim Yatırım A.Ş.’nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Yülek, 2001 – 2004 döneminde International Monetary Fund (IMF), Afrika departmanında para, bankacılık, ödemeler dengesi, reel sektör, yapısal reformlar (yatırım ortamı, sektörel strateji) ve finansal programların hazırlanması ile müzakeresini yürüttü. 2005 – 2006 arasında Haliç Leasing Genel Müdürlüğü, 2006 – 2012 yılları arasında da TAIB Yatırım Bank Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. THK Ünivesitesi’nde İşletme Fakültesi Dekanlığı ve rektör yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yülek, 2013 yılında Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından ülke ekonomisi genel değerlendirme, girişimcilik ve kobilere yönelik yazıları dikkate alınarak, gerçekleştirdiği makale, kitap ve uluslararası faaliyetleri çerçevesinde yapılan değerlendirmeler doğrultusunda “Hayati Üstün Girişimcilik Ödülleri”, “Basın/Yayın Ödülü” dalında ödüle layık görüldü. 2014 tarihinden itibariyle TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi ve UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.


Kursları

Eğitmene Ait Tüm Kurslar

Kategori Kurs Adı Katılımcı
Profesyonel Gelişim Eğitimleri Firma & Marka Değerleme Eğitimi 0
Mesleki Teknik Eğitimler PLC Otomasyon ve Yazılım Eğitimi 1
Sağlık & Spor Eğitimleri Temel İlk Yardım Eğitimi 0
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri Sızma Testi Eğitimi 1
Hukuk Eğitimleri Sigorta Hukuku Uzman Arabuluculuk Eğitimi 4
Mesleki Teknik Eğitimler PLC Otomasyon ve Yazılım İleri Düzey Eğitimi 0
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri Siber Suçlar ve Analiz Teknikleri Uzmanlığı 0
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri SOC Siber Güvenlik Analist Eğitimi 1
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri Adli Bilişim Uzmanlığı 1
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri Uygulamalı Adli Bilişim Atölye Çalışması 2
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri Python İle Oyun Programlama 1
Bilişim ve Teknoloji Eğitimleri Linux Sistem Yöneticiliği (LPIC-1) 0