Sensör Teknolojisi Eğitimi

Açıklama

Sensörler birçok uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır ve sensör teknolojisi birçok durumda temel bir etkinleştirme teknolojisi haline gelmiştir. İleri işleme teknolojileri kullanılarak üretilen yeni malzemelerle yeni sensör tipleri mümkün olmaktadır. Günümüzde dijitalleşmenin artmasıyla akıllı sensörlere doğru yönelim zorunluluk olmuştur.

Sensör teknolojisinin, askeri, uzay, farmasötik araştırma, tıbbi teşhis, çevresel izleme, endüstriyel uygulamalar, tarım ve gıda güvenliği dahil olmak üzere birçok önemli alana sahip olduğu görülmektedir. Sensör teknolojisi, transdüserlerin, akıllı malzemelerin, reseptörlerin, nanoyapıların ve benzerlerinin kullanılması da dahil olmak üzere yenilikçi uygulamaların, ölçümlerin ve stratejilerin geliştirilmesini teşvik etmek için ideal alanı temsil etmektedir. Eğitim, Sensör teknolojisindeki ve ilgili alanlardaki gelişmeleri kapsamaktadır.


Kim almalı ?
    Meslek Liseleri, Meslek Yüksek Okulları ve Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi Öğrenci ve Mezunları başta olmak üzere bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Eğitim Müfredatı

  • Toplamda: 15 Ders