Sapancı Eğitimi

Açıklama

Eğitimin amacı, iş organizasyonu yapabilme, günlük vardiya iş listesini takip etme, işlerin durumu hakkında geri bildirimde bulunma gibi görevleri yerine getirebilen yetkin sapancı personeli yetiştirmektir.

Eğitim programı, katılımcılara kişisel koruyucu donanım (KKD) kullanımını öğretir ve iş güvenliği önlemlerine uygun olarak elleçleme işlemlerini gerçekleştirmek için gerekli becerileri kazandırır. Elleçleme öncesi hazırlıkları yapma, sapan, bağlama donanımları ve diğer elleçleme aparatlarını değerlendirme, yüklerin bağlama, çözme ve kilitleme işlemlerini yapma gibi konular eğitimin içeriğini oluşturur.


Genel Bilgiler (Sapancı Eğitimi)
Eğitim Tarihi : 2023
Eğitim Süresi : 16 Saat
Eğitmen : Yücel KILIÇKAPLAN
Eğitim Zamanı :
Eğitim Yeri : Üniversitemiz
Eğitim Ücreti :
Ödeme Bilgileri : OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi İşletmesi
Akbank OSTİM Sanayi Sitesi Şb. Iban: TR52 0004 6006 0388 8000 1728 51 - Eft / Havale Yapabilirsiniz. Axess ve Maximum kredi kartlarıyla WEB sayfamız üzerinden 2 taksit olarak ödeme imkanı bulunmaktadır.


Süreç ve Kazanım
  • İş sağlığı, güvenliği ve çevre önlemlerini destekleme bilinci kazanmak.
  • Kişisel koruyucu donanımın (KKD) kullanımını öğrenmek ve doğru şekilde kullanabilmek.
  • Günlük vardiya iş listesini almak, vardiya teslim almak/etmek gibi iş organizasyonu becerilerini geliştirmek.
  • Elleçleme öncesi hazırlıkları yapma ve sapan, bağlama donanımları, diğer elleçleme aparatları ve çalışma sahasını değerlendirme becerilerini geliştirmek.
  • Yükün hacim ve tonaj ayarının yapılmasına yardımcı olabilme yetkinliği kazanmak.

Kim almalı ?
  • Makine, Metal, Lojistik, İnşaat, Maden vb. sektörlerde, imalat ve tamirat işlerinde çalışan veya çalışmak isteyen kişiler.

Eğitim Müfredatı

  • Toplamda: 10 Ders