Maliyet Yönetimi

Açıklama

KOBİ’lerde maliyet izleme sistemleri öngörülen dönem sonlarında oluşan çeşitli maliyetlerin izlenmesine ve maliyetlerin gider yerlerine gör oluşum ve verimliliklerinin ölçümleriyle şekillenen geleceğe yönelik sayısal öngörüleri bulunmayan geleneksek maliyet tabanlarına dayalı olarak yapılmaktadır. Bu işlemler sonunda işletme maliyetlerinin gerek güncel gerek geleceğe yönelik olarak yönetilmeleri kaba tahminlere dayanmakta ve gerçekleşme düzeyleri düşük oranlarla oluşmaktadır. Eğitmen tarafından geliştirilen ve 15 yıldır uygulanan “Başabaş noktasına dayalı Maliyetleme Sistemi” ve satış strateji ve hedeflerine dayalı fiyat yönetimini teklifleri ve geleceği kucaklayan gelirlere/giderlere dayalı sayısal ve gerçekçi maliyet öngörüleri işletmelerin vazgeçemediği sistemlerin başlıcası olmuştur.

Genel Bilgiler
Eğitim Tarihi : 03-04-05 Şubat 2021
Eğitmen : Ali Rıza Güneş OKTAY
Eğitim Süresi : 3 gün; 5 ders saati, Toplam 15 saat
Eğitim Zamanı : Çarşamba, Perşembe, Cuma; 14:00 - 19:00
Eğitim Yeri : Ostim Üniversitesi eğitim salonları
Eğitim Ücreti : 850,00 (KDV Dahil)
Ödeme Bilgileri : OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi İşletmesi
Akbank OSTİM Sanayi Sitesi Şb. Iban: TR52 0004 6006 0388 8000 1728 51 - Eft / Havale Yapabilirsiniz. Axess ve Maximum kredi kartlarıyla WEB sayfamız üzerinden 6 taksite kadar ödeme imkanı bulunmaktadır.


Süreç ve Kazanım
  • Eğitime katılanlar; internet ortamında seçilen; bluejean, skype gibi bir uygulama ortamında, deneyimli eğitmen tarafından işletmenin kendi iş/üretim süreçleri örnek alınarak yapılacak olan, bir koçluk iletişimi ortamında, işletmenin gerçekçi maliyet izleme, gelecek maliyetlerini öngörme ve yönetme modellerinin hazırlanmasında ve kolay, uygulanabilir dinamik yapıda geliştirilmesine yönelik bilgi ve becerileri kazanacağı ve bunları kendi işletmesinde uygulayabileceği alt yapıyla birlikte bilgi ve yetenek geliştireceği bir bilgi ve deneyim kapasitesi elde etmektedirler.


Kim almalı ?
  • Müdürler,
  • Yöneticiler,
  • Mühendisler,
  • Teknik ve İdari Çalışanlar ,
  • Hat Liderleri.

Eğitim Müfredatı

  • Toplamda: 5 Ders