Hukuk Uyuşmazlıklarında Temel Arabuluculuk Eğitimi

Açıklama

Arabuluculuk, Hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir "Alternatif Uyuşmazlık Çözüm" yöntemidir. Sistematik teknikler uygulayarak, görüşme ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişinin katılımıyla ve ihtiyarî olarak yürütülen uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Eğitimimiz 2018 Tarihli 30439 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” gereğince hazırlanmış olup, eğitimde devamsızlık eğitim süresinin 1/12'si kadardır.


Not: Kesin kayıt için ödeme dekontunuz ile birlikte Adınız Soyadınız, TC Kimlik Numaranız, Cep Telefonu Numaranız ve E-Posta adresinizi otusem@ostimteknik.edu.tr mail adresimize gönderiniz. Ayrıca fatura için fatura adresi gönderiniz.
Genel Bilgiler
Eğitim Tarihi 20 Şubat - 20 Mart 2022.
Eğitim Süresi 84 Saat (68 Saat Teorik Eğitim, 16 Saat Uygulama Eğitimi)
Eğitim Zamanı Cuma - Cumartesi - Pazar (10:00 - 18:00), Ayrıntılı Ders Programı Katılımcılara Mail Atılacaktır
Eğitim Yeri OSTİM Teknik Üniversitesi Dersliklerinde Yüz Yüze
Eğitim Ücreti 1.850,00 TL (KDV Dahil)
Ödeme Bilgileri İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisadi İşletmesi
Hesap Adı: İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisadi İşletmesi Banka : VAKIFBANK Şube/Kodu : Mercan Şubesi IBAN : TR73 0001 5001 5800 7300 0549 89 taksitli ödeme için linki tıklayınız (http://ikis-payment.iticu.edu.tr/) Bu Eğitim İstanbul Ticaret Üniversitesi İşbirliğiyle yapılmaktadır.
Eğitmen Kadrosu:

Prof. Dr. Ünsal SIĞRI


Süreç ve Kazanım
  • Eğitimimiz 2018 Tarihli 30439 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” gereğince hazırlanan bu eğitimde, Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından akredite edilen alanının uzmanı eğitmenler eşliğinde bu program ile katılımcılara, iletişim becerilerinin, müzakere ve uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin, psikoloji, diğer teorik ve pratik bilgiler ile arabuluculuğun yerine getirilmesi için gerekli olan bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.


Kim almalı ?
  • 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ile Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği’ne göre, arabuluculuk sertifika programına ancak hukuk fakültesi mezunu olan ve herhangi bir meslek dalında en az ( 30 Nisan 2022 itibariyle) 5 yıllık kıdeme sahip olanlar katılabilirler.
  • Arabuluculuk sınavına girebilmek için eğitimi tamamlanmış olunması yasal bir zorunluluktur.

Eğitim Müfredatı

  • Toplamda: 13 Ders