İngilizce Hazırlık Atlama Eğitimi

Açıklama

Üniversitelerin İngilizce Hazırlık Atlama Sınavına yönelik olarak OTÜSEM tarafından hazırlanmış olan bu eğitim programı, 4 dil becerisini (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) kapsayan, ve bu becerileri en doğru şekilde geliştirmenizi sağlayacak olan dilbilgisi ve kelime bilgisi anlatım ve çalışmalarına da yer verilen, 20 yılı aşmış deneyim ve bilgi birikiminin ürünüdür.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun Bilgisayar, Tablet ve Telefonunuzdan rahatlıkla kendi konforunuzda takip edebileceğiniz, konusunda uzman deneyimli eğitmenler ile hazırlanan bu eğitim, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversitelerinin Hazırlık Sınıfları ile Yabancı Diller Yüksekokulları müfredatları, soru tipleri ve seviyeleri incelenerek hazırlanmıştır.

Özellikle Vakıf Üniversitelerinin uyguladığı beceri temelli sınavlara hazırlanmak, bu eğitimle çok daha hızlı, anlaşılır ve kolay olacaktır. Test tekniği ağırlıklı olarak hazırlana bu eğitimde soruları daha hızlı anlayıp çözebilecek ip uçları ve taktikler yoğun olarak verilmiştir.

Beceriler sonunda yer alan deneme testleri ve full testler ile bilgilerinizi pekiştirip hangi konulara daha çok çalışmanız gerektiğini görerek “Hazırlık Atlama Sınavına (Proficiency)” en iyi şekilde hazırlanacaksınız

Genel Bilgiler (İngilizce Hazırlık Atlama Eğitimi)
Eğitim Tarihi : Video Eğitimi (İstenildiğinde Alınabilir)
Eğitim Süresi : 80 Ders Saati
Eğitmen : Ahmet Uludağ / Müge Akgedik
Eğitim Zamanı : Video Eğitimi (Online)
Eğitim Yeri : Online(OTÜSEM Web Sayfası Üzerinden)
Eğitim Ücreti : 4.750,00 TL (KDV Dahil)
Ödeme Bilgileri : OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi İşletmesi
Akbank OSTİM Sanayi Sitesi Şb. Iban: TR52 0004 6006 0388 8000 1728 51 - Eft / Havale Yapabilirsiniz. Axess ve Maximum kredi kartlarıyla WEB sayfamız üzerinden 2 taksit olarak ödeme imkanı bulunmaktadır.


Süreç ve Kazanım
 • Program kapsamında DİNLEME becerisi "dinlerken cevaplama," "not alıp ardından cevaplama" ve "kısa konuşma sorularını cevaplama" tarzında 20'den fazla etkinlikten oluşmaktadır. Bilimsel dinleme parçaları yanında çeşitli kısa raporlardan dinleme ve soruları cevaplama çalışmaları bulunmaktadır. Burada sınav teknikleri, içerik ve pratik çalışmaları yer almaktadır. Bunun yanında, örnek sınav çalışmaları da yapılmaktadır. için örnek metinler, dinleme parçaları, çalışma yöntemleri ve online çalışma tavsiyeleri verilmektedir.

  OKUMA becerisi için örnek metinler, okuma parçaları, çalışma yöntemleri ve online çalışma tavsiyeleri verilmektedir.

  YAZMA becerisi için örnek paragraflar ve akademik kompozisyonlar, detaylı dilbilgisi anlatımları ve çalışmaları, çalışma yöntemleri ve online çalışma tavsiyeleri verilmektedir.

  KONUŞMA becerisi için "öğrencinin kendisi," "genel konular" ve "belli konulardaki fikirlerle" ilgili olarak konuşma örnekleri de bulunmaktadır. Öğrencilerimize Speaking Test'de çıkabilecek sorulara verilebilecek cevaplar örneklendirilmektedir. Konular bilim, teknoloji ve üniversite hayatı ile ilgili konulardan oluşmaktadır. Örnekler sizleri İngilizce konuşma güvenini arttırıp speaking test'ine hazırlayacaktır. örnek diyalog ve bireysel konuşma parçaları, kelime çalışma stratejileri, çalışma yöntemleri ve online çalışma tavsiyeleri verilmektedir.

 • İngilizce dil bilginizi bu eğitimde ağırlıklı olarak verilecek test tekniği ile Hazırlık Atlama Sınavına yönlendirecek ve eksiklerinizi tamamlayabileceksiniz.
 • Özellikle Listening ve Speaking'de yapacağınız çalışmalar sizi Hazırlık Atlama Sınavı'nın ötesinde, Üniversite 1. sınıfında yapacağınız çalışmalar için çok çok önemlidir. "While Listening" yöntemi, derslerinizde hoca'yı dinlerken yazabilme ve cevaplayabilme yeteneğini geliştirmektedir. "Note Taking" yöntemi ise sınıf çalışmalarında not alma yetkinliğini geliştirmektedir. Sonuçta program Hazırlık Atlama ötesinde bir amaca sahiptir ve kapsamı da daha geniştir. Çünkü bu program, sizin "immersion" tekniğiyle İngilizce yetkinliğinizi kısa zamanda geliştirmektedir.
 • Hazırlık Atlama Sınavında başarılı olup İngilizce hazırlık sınıfında okumadan direkt birinci sınıftan Üniversite öğreniminize başlayabileceksiniz.
 • Bir yıl kazanıp hayata bir yıl önce başlamanın yanı sıra ailenizi büyük bir maddi külfetten kurtarmış olacaksınız.
 • Tasarruf edeceğiniz bu tutarla yurtdışı dil okullarına gidebilir İngilizcenizi yerinde en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.
 • Online verilecek bu eğitim sayesinde örgün eğitimden farklı olarak ders videolarını zaman ve mekân kısıtları olmadan istediğiniz yerde ve zamanda izleyerek “Hazırlık Atlama Sınavına” en iyi şekilde hazırlanabileceksiniz.

Kim almalı ?
  İngilizce Hazırlık Atlama sınavına girecek tüm öğrencilerimizi uygun bir eğitim

Eğitim Müfredatı

 • Toplamda: 85 Ders