ANSYS Workbench® ile Bilgisayar Destekli Yapısal Analiz

Açıklama

Mühendislerin tasarladıkları ürünlerin yapısalları statik ve dinamik yüklere dayanıklı oldukları Sonlu Elemanlar Yöntemi (SEY) kullanılarak matematiksel modellenmekte ve dayanımları hesaplanmaktadır. Daha sonrada yapılan testlerde bu ürünlerin sertifikasyonu yapılabilmesi için doğrulanmaktadır. Bu ileri mühendislik metodu olarak bilinen SEY (İngilizce: Finite Element Methode) ile mühendislerin yapısal simülasyonlar yaparak sanal deneyimlerle kısa sürede; ancak uzun süren tecrübelerle kazanılabilecek bilgi birikimini öğrenmeleri amaçlanmaktadır.


Genel Bilgiler
Eğitim Tarihi : 13-14 / 17-18 / 20-21 /24-25 / 27-28 Kasım
Eğitim Süresi : 36 Saat
Eğitim Zamanı : Pazartesi, Salı, Cuma (17:30-20:30) Cumartesi (09:30- 16:30)
Eğitim Yeri : Üniversite Derslikleri (Yüz Yüze)
Eğitim Ücreti : 3.500,00 TL (KDV Dahil)
Ödeme Bilgileri : OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi İşletmesi
Akbank OSTİM Sanayi Sitesi Şb. Iban: TR52 0004 6006 0388 8000 1728 51 - Eft / Havale Yapabilirsiniz.


Süreç ve Kazanım
  • Eğitim ile; SEY yöntemini kullanan ANSYS Workbench®’i yapısal analizlerin yapılmasında kullanabilme bilgi ve yeteneği kazandırılmış olacaktır. Ayrıca analizlerin değerlendirilerek nasıl tasarımları etkilediği ve bunlar hangi parametreler olduğu öğrenilmiş ve dolayısı ile tasarımların iyileştirilmesine katkı sağlayan yetenekler elde edilmiş olacaktır.


Kim almalı ?
    Üniversitelerin tüm mühendislik bölümleri, özellikle makine mühendisliği bölümü okuyan, mezun yada çalışan ve tasarlanan ürünlerin yapısal dayanımlarının bilinmesi veya test edilmesi gerekli olduğu alanlarda çalışanların, yapısal simülasyon yapma ihtiyacı olanlar veya ilgi duyanlar

Eğitim Müfredatı

  • Toplamda: 5 Ders